Proč miluji sociální sítě

19.02.2021


Máte rádi sociální sítě? Otevřeš FB nebo Insta a vidíš spousta šťastných tváří a můžeš sdílet radost a štěstí jiných. Krása dnešní doby

Nikdo na FB nedá status 

"cítím se ve vztahu osamělé", "cítím se, že před něčím utíkám, ale nevím ani kam", "cítím strach o svoji buducnost", "cítím, že můj manžel někoho má", "cítím, že jsem ve stresu, když jdu do práce", "cítím se totálně na H.. a mám totálně nízké sebevědomí", "Nemám se rád/a" atd..


Naše psychika má totiž jen 2 funkce - radovat se a uniknout bolesti. Když něco není v pořádku naše psychika nás brání a v závislosti na tom, jaký scénář máme v sobě, nám podvědomě vydává strategii, které nás nutí reagovat a chovat se nějakým způsobem.

Někdo to rád zapije, někdo to rád zají, někdo unikne do her/hazardu, někdo do prohlížení sociálních sítí, do sportu, do práce, do knih, do přehnané péči o své blízké... Jen aby necítil svou bolest...

Někdo, aby necítil svoji bolest ze samoty začne sebe chlácholit, že být sám je vlastně dobře a v pořádku. Někdo, aby necítil pocit prázdnoty v manželství nebo partnerství najde útěchu jinde nebo, jako další varianta z mnoha variant, se uzavře do sobě s pocitem lítosti, viny nebo křivdy.

!!!!!!Udupat, zazdít!!!!!!

A ještě nezapomenout sebe uklidnit, přece všichni něco mají, takhle to je vlastně norma. Hlavně to zdraví, co? 

A kdo mi řekl, že si mám vybírat? Kdo? A proč si mám vybrat, co je vlastně hlavní? Já vybírám všechno zdraví, peníze, vztahy, cestování, kariéru, děti, rodiče. Pro mě je důležité všechno. A jak říká člověk, který je velmi skromný "teď hned a ve velkém množství"A tak jsme uvěřili, že "důležité je zdraví" a žijeme v nešťastných vztazích, trávíme svůj čas v práci, kterou nemáme rádi, strachujeme se o příjem, nemáme sebedůvěru, nevíme vůbec, co chceme dělat....a hodně hodně teček... 

Sekta pozitivního myšlení nám všem dost zkazila život. Hledáme motivaci, hledáme inspiraci. Ať konečně někdo přijde strašně pozitivní a namotivuje mě. Nebo táto knížka mi určitě dá prozření a já se dozvím jak udělat tak, aby jsem měl prostě dobrý život. Možná bych začal i meditovat, ale nějak mi top nejde.. A tak možná budu číst, koukat na pozitivní videa a čekat, že se vše změní.

Pokročilejší půjdou na kurz, pocítí krátkodobou úlevu, budou namotivováni ale s 1000000% pravděpodobnosti zažijí vratky zpět. Protože vnitřní zákaz! Který je u každého individuální! 

Možná tomu nerozumíš, ale o to víc bys potřeboval přijít ke mě na posezení.

A jde to měnit. Jde! Meditujte, myslete pozitivně, ovšem pokud chcete vědět příčiny, kořeny těch věci, které se Vám nelibí přijde si ke mě na konzultaci. 

Má Vás všechny ráda a nic s tím nedokážete udělat

Alex